vyrashivanie_miaty

Правила вирощування м'яти. Коли саджати, як доглядати, та як збирати

Багато городників не вважають за потрібне приділяти увагу таким рослинам як м'ята або іншим прянощам. Але в нашій останній статті ми розповіли про лікарські властивості цієї непересічної рослини, прочитати її ви можете тут https://semenaua.com/uk/content/90-korist-ta-protipokazannya-roslini-ssho-roste-na-vashomu-gorodi-likuvalni-vlastivosti-percevoyi-m-yati Після прочитання ви переконаєтеся, що м'ята щедро вам відплатить за її вирощування. Саме тому в цій статті ми розглянемо основні питання посадки та вирощування цієї рослини.

Ідеальне місце для посадки м'яти - відкрита ділянка, яка добре освітлюється сонцем протягом дня, з досить родючого, вологою та глибоко обробленого грунта.

Оскільки м'ята, завдяки своїм повзучим кореневищам, досить швидко розростається, при облаштуванні грядки рекомендується обмежити її край шифером, залізом або пластмасою, вкопавши смуги обгороджувального матеріалу на глибину залягання коренів рослини.

При насіннєвому способі, до посадки слід приступати вже в середині квітня.

  • Висадіть насіння в горщики або контейнер.
  • Обережно, щоб уникнути вимивання насіннєвого матеріалу, полийте грунт в горщиках, після чого накрийте ємність плівкою та поставте в тепле, світле місце.
  • Коли рослини досягнуть 4-6 см висоти та випустять по 3-4 пари листочків, можна переселяти розсаду у відкритий грунт, попередньо внісши в нього мінеральні (калійні, азотисті, фосфорні) та органічні (деревна зола і перепрілий гній) добрива. Такі як, органо-мінеральне добриво «Кому» https://semenaua.com/uk/dobriva/387-dobrivo-komu-ogorodni-kompleksne-organo-mineralne-dobrivo-500-gram.html 

 

Садити м'яту рекомендується рядками, дотримуючись між ними відстань в 30-40 см. Проміжки між екземплярами розсади найкраще зробити півметровими: дуже скоро м'ята розростеться, і ряди стане густим. Якщо ви хочете, щоб кущики росли густими та невисокими, приблизно через два тижні після посадки прищіпніть у молодих рослин верхівки.

Догляд за м'ятою полягає в систематичному поливі грядки та регулярному мульчуванні грунту, з додаванням в мульчу деревної золи і компосту. Добриво грунту проводиться два рази на рік: в перший раз - навесні, і вдруге - восени, напередодні заморозків, під час глибокого перекопування.

Оптимальний час для збору м'яти - період її цвітіння, коли в рослинах накопичується найбільша кількість ефірних масел. Щоб заготовити м'ятні листя на зиму, їх потрібно добре просушити, розклавши тонким шаром на щільному папері. Коли м'ята буде готова до зберігання, складіть сухе листя в сухий герметичний контейнер та поставте ємність в темне місце. Там ароматна і цілюща м'ята буде зберігатися протягом довгого часу.

Таким поради щодо вирощування перцевої м’яти, сподіваємося ми були корисними Вам! Замовити насіння м'яти можна, перейшовши за посиланням https://semenaua.com/uk/zelen/697-m-yata-perceva.html 

На все добре!